GENÇ KALEMLERİMİZİN İMZA GÜNÜ İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ön ayak olduğu "Geleceğin Yazarları" projesi kapsamında öğrencilerimiz eserlerinden oluşan Atatürk'ün Genç Kalemleri isimli kitabımızın imza günü ve kitap tanıtımı ile Görsel sanatlar ,Teknolojo tasarım sergisine Kaymakamımız Sayın Dr.Ahmet Süheyl ÜÇER , İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ogün DERSE , Mal Müdürümüz Yasemin GÜR,şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ,öğrenci ve velilerimizin katılımıyla gerçekleşti.Müzik dinletisi eşliğinde gerçekleşen imza gününde konuklar Genç Yazarlara kitaplarını imzalatarak kitap hakkında sohbet ettiler.
2022-2023 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan ve 21-23 Mayıs 2023 tarihinde Denizli'de düzenlenen TAEKWONDO YILDIZLAR GRUP ŞAMPİYONASINDA 8 C sınıfından öğrencimiz Enes ÇELİK üçüncü olarak Tokat ilinde düzenlenecek olan Türkiye şampiyonası katılmaya hak kazanmıştır.
Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
Sayın velilerimiz,
25 Mayıs 2023 Perşembe günü saat 11.00'de okulumuzda Atatürk'ün Genç Kalemleri nin kitap tanıtımı ve imza günü,teknoloji tasarım ve resim sergisi ile müzik dinletisi düzenliyoruz.
Etkinliğimize tüm velilerimiz davetlidir.
Katılımınızdan mutluluk duyarız.
Okulumuz ÇEDES projesi kapsamında seçilen kardeş okulu Hatay/Arsuz ilçesi Üçgüllük Ortaokulu'na yardım kampanyası başlatmıştır.Sizlerin değerli yardımları Okul Aile Birliği hesapları aracılığıyla aktarılacak olup, yardım kampanyası tamamen gönüllülük esasına dayalıdır.Yardımlaşma bilincinin kazanılması ve 6 Şubat'ta yaşanan depremin acılarının unutulmaması için tüm öğrencilerimizi ve velilerimizi bu yardım kampanyasına katılmaya davet ediyoruz.
Türkçe öğretmenlerimizden (Aysel ALTIN,Ferman ARSLAN,Gönül MERT,Haluk ÇAKMAK, Havva TAŞ AYDIN,İrfan KAHRAMAN ve Naile GÜVENDİK) aldıkları eğitimlerle duygu ve düşüncelerini kaleme alan Atatürk'ün Genç Kalemleri eserleriyle buluştu.Kapak tasarımını görsel sanatlar öğretmenimiz Ulaş URLUDAĞ'ın yaptığı kitabımızın sayfa düzenlemelerini de matematik öğretmenimiz İzzettin ÜREY gerçekleştirdi.
Rehber öğretmenimiz Murat HARMANCI ; müdür yardımcılarımız Aydal KILIÇ, Cüneyt SARGULLAR ve Volkan ÖZDEMİR de inceleme komisyonunda yer alarak kitabımızın her aşamasında destek sundular.
Okul müdürümüz Rasim ÇAKMAK yazar kadrosunu sahneye davet ederek eserleriyle buluşmalarını sağladı.
Not:
25 Mayıs 2023 Perşembe günü okulumuzda yapılacak olan Kitap tanıtımı ve imza gününe tüm velilerimiz davetlidir.
ATATÜRK’ÜN GENÇ KALEMLERİ YAZAR KADROSU
5.SINIFLAR
5A AFRA KORKMAZ
5A EYLUL ALAOSMAN
5A ELİF DURU UGURVEREN
5A ALİ KARADUMAN
5A BERKE AYAS
5A ELİF ÇÖMEN
5B BADE GÜLAL
5B MEHMET EMİN AŞKIN
5B DAMLA ÖZEN
5C KUZEY BÜYÜKTERZİ
5C EKREM ARSLAN GÜNEŞ
6.SINIFLAR
6B ECRİN NAZ ÇAM
6B BELİNAY RÜYA ÖZÇİCEK
6B SEDEN ÇAPRAKER
6C DURU TOKA
6C DUYGU ÖZGÜR
6C ELİF YAREN
6C EYLÜL DİKMEN
6C ADA SU YÜRÜK
6D ALARA GURBET
6D ZEYNEP EZGİM KARAPINAR
6D BATU KIRCALI
6D CEYLİN KOŞAR
6E AYBÜKE MİNA ASLAN
6E AHMET ILGAR ÇOLAK
6E YAREN ECRİN UGUZ
6E POYRAZ AYŞEN
6E ALİ EMİR GÖÇEN
7. SINIFLAR
7D BERRA BİRSEN
7E ZEYNEP NİLAY AYDIN
7E ELİF GELİŞ
7G AYSUNAZ İŞLEK
7G GÖKTUĞ KILIÇ
7G YAŞAR TEMURBOĞA
7G AHMET BARLAS VATANSEVER
7F RÜMEYSA ÖNAL
7F EYLÜL NAZ DURMUŞ
7G ECE KAPÇAK
8. SINIFLAR
8A ZEYNEP YEŞİL
8B BELEMİ SU YÜRÜK
8C BERRA ŞANVER
8C ZEYNEP ESMA ÇETİN
8J ARDA ÜSTÜN
8J ÖZGE GÜNEY
5.SINIF
5A Berke Ayas İlçe 1. İl 1. Türkiye 2.(32571 kişi arasından)
5E Rüzgar Göktaş İlçe 2. il 2.
5D Nehir Harmancı İlçe 3. il 3.
6.SINIF
6F Hasan Efe İlhan İlçe 1. İl 2.
6F Eymen Gündoğduİlçe 3. il 4.
7.SINIF
7GAnıl Şener İlçe 1. İl 1. Türkiye 4.(27158 kişi arasında)
8.SINIF
8G Ela Çiçek İlçe 1. İl 4.
Öğrencilerimizi ve Bedeneğitimi öğretmenlerimiz Feray Meriç ve Ebu Günaydınoğlunu Tebrik Ederiz.
Takımımız Final Maçını 3-0 Kazanarak İlçe Şampiyonu Oldu.Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ebru Günaydınoğlu ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.
6 Nisan 2023 Çarşamba günü yapılan denemede;
5. Sınıflarda ilçe ve il birincisi olan Berke Ayas'ı
6. Sınıflarda ilçe ve il birincisi olan Eymen Gündoğdu'yu ve ilçe üçüncüsü ve il altıncısı olan Yiğit Fehmi Çelik'i
7. Sınıflarda ilçe birincisi ve il üçüncüsü olan Anıl Şener'i tebrik ederiz. Öğrencilerimizi önümüzdeki hafta yemekle ödüllendireceğiz. Aynı zamanda 8 Mayıs Pazartesi günü yapılacak olan Türkiye geneli denemede de ilçe derecesi yapan öğrencilerimizi yemekle ödüllendireceğiz. Bu deneme sonuçları 2023-2024 eğitim öğretim yılı kurs ve akademi programlarında sıralama için kullanılacaktır.
May
Meslek Liselerini Tanıtmak Amacıyla Okulumuz 8. Sınıf Öğrencilerine Şehit Serhat Sığınak Mesleki ve Teknik Lisesine Gezi Düzenleyerek Okuldaki Elektrik Elektronik Teknolojileri,Bilişim Teknolojileri,Motorlu Araçlar Teknolojisi,Mobilya ve İç Mekan Tasarımı,Tesisat Teknolojileri ve İklimlendirme Bölümlerinin Tanıtımı Yapıldı.
5.Sınıf Öğrencilerimizin İngilizce Kelime Öğrenme Tekniği olan "Snapword" resimli kelime sergisi açılmıştır.
Okulumuz Rehberlik Servisi Tarafından Meslek lisesi ve bölümlerini tanıtmak amacıyla 8.sinif öğrencilerine Pancar OSB.Mesleki Teknik ve Meslek Lisesine gezi düzenlendi.Okuldaki bölümler Uçak Bakım Makina Teknolojisi Yenilenebilir Enerji Teknolojileri , Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri bölümleri tanıtıldı.
8.sinif oğrencilerimize meslek lisesi bölümleri Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Çocuk Gelişimi ,Grafik Tasarım , Moda Tasarımı bölümleri Abdülhamit han Meslek Lisesi meslek dersi ögretmenleri tarafından okulumuz öğrencilerine tanıtıldı.